...
Estetik Burun Ameliyatları
Estetik Burun Ameliyatları

Estetik burun ameliyatları; hem erkek hem kadın hastalarda bu işlemin yapıldığı düşünüldüğünde dünyada en çok gerçekleştirilen estetik operasyon olduğunu söylenebilmektedir.

Rinoplasti farklı teknik ve buna bağlı farklı sonuçları gözlemlenebilen bir estetik müdahaledir. Plastik cerrah hastanın yüz anatomisine en uygun teknik ve yaklaşımla operasyonu planlar. Bunu ister çizimlerle ister hastanın fotoğrafları üzerinden isterse operasyon esnasında yapar ve gerçekleştirir. 

Estetik burun ameliyatlarının en büyük korkulan kısmı tampon çekilmesi ve ameliyat sonrası göz çevresi morluklarıdır. Bu sıkıntıların ilk birkaç gün içerisinde yaşanması, kullanılan yeni materyal ve atravmatik tekniklerin gelişmesiyle daha az korkulu hale gelmiştir.

Hangi teknikle yapılırsa yapılsın estetik burun ameliyatlarında amaç doğal, yüzün anatomisine uygun, nefes alma fonksiyonunu sağlayan bir burun elde etmektir. Abartılı taleplerle burun ucu aşırı kalkmış yüze göre aşırı küçültülmüş bir burun başarıdan çok başarısızlığı gösterir. Cerrahın şekil verdiğinin kıkırdak kemik ve yumuşak doku olduğu düşünüldüğünde çizimlerle ve başka insanlara ait fotoğraflara benzer burun yapmanın imkansız olduğu bilinmelidir. Plastik cerrah hastası için en iyi ve estetik burnu kişiye özel planlamasını yaparak elde eder.

Operasyon sonrası burun ve çevresi ödem-şişlikler doğal karşılanmalıdır. Bu ödem ilk 3 ay tamamen gerilemekte, 6 ay-1 yıl arasında burun kalıcı şeklini almaktadır. Bu sürelerden önce hastaların burun şekli konusundaki şikayetlerinin geçici olduğu bilinmelidir.

Randevu ve İletişim Formu
Bu Yolculuğa Birlikte Çıkalım