Estetik Cerrahide Doğru Zannedilen Yanlış Bilgiler

Ana Sayfa Blog Estetik Cerrahide Doğru Zannedilen Yanlış Bilgiler
...
Estetik Cerrahide Doğru Zannedilen Yanlış Bilgiler
Estetik Cerrahide Doğru Zannedilen Yanlış Bilgiler

Estetik cerrahi hakkında günden güne yaygınlaşan pek çok yanlış bilgi bulunmaktadır. Estetiğe olan talep yoğun ilgi görmeye başladığı için, internette veyahut günlük yaşantımızda bunu lehine çevirmek isteyen binlerce adresle karşılaşırız. Çoğu birey bu kulaktan dolma bilgiler yüzünden yaptırmak istedikleri estetik operasyonlarını ertelemektedir. Bir estetik operasyon yaptırılmaya karar veriliyor ise o konu hakkında gerekli araştırmalar yapılmalı, detaylar elde edilmelidir. Aksi takdirde doğru sanılan yanlış bilgiler olumsuz sonuçlara sebebiyet verebilir. Estetik cerrahide doğru sanılan yanlış bilgiler arasında en fazla karşılaştıklarımızı detayları ile inceleyelim.

Meme Büyütme Ameliyatı Emzirmeye Engeldir!

Meme büyütme ameliyatı emzirmeye engel değildir. Bu yıllardır duyduğumuz yanlış bir bilgidir. Meme büyütme ameliyatında kullanılan silikon protezler, memenin arkasında bulunan kas altına veya meme zarı arkasına konularak memenin daha önde görülmesini sağlar. Bu sayede meme dokusunun bütünlüğü bozulmaz. Yani silikonlar düşündüğünün aksine, meme ile temas etmez. Emzirme kapasitesi bozulmaz. 

Estetik Operasyonlardan Sonra İz Kalmaz! 

Maalesef ki durum böyle değildir. Genel olarak tüm estetik cerrahisinde küçük de olsa izler meydana gelir. Operasyonun çeşidine ve büyüklüğüne göre bu izlerin boyutu değişkenlik gösterebilir. İlerleyen tıp teknolojisi sayesinde eskiye nazaran bu izlerin boyutu daha kapatılabilir haldedir. Fakat tamamen iz kalmaz denilemez. Estetik cerrahları bu izlerin olabildiğince minimum seviyeye indirmek için çabalar. 

Liposuction Ameliyatı İle Tüm Kilolardan Kurtulmak Mümkün! 

Liposuction uygulaması, vücutta kalıplaşan yağ tabakalarının alınmasını sağlar. Daha sağlıklı bir vücut için oldukça önemli bir operasyondur, fakat kilo vermek için tek başına yeterli değildir. Liposuction işleminden sonra dengeli ve düzenli beslenip, egzersiz yapmak gerekir. Aksi takdirde eski düzene dönülürse alınan yağlar geri tekrarlanabilir. Ayrıca bir ameliyatta vücuttan güvenli bir şekilde alınabilecek toplam yağ miktarı 3- 5 litre arasındadır. Bu miktarın üzerine çıkıldığında ciddi risklerin ortaya çıkma olasılığı artmaktadır.

Estetik Ameliyatlar Erişkin Yaşta Yapılır!

Bu bilginin aksine, çocuklar da elbette estetik operasyonlar geçirebilir. Hatta çocuk yaşta uygulanan en yaygın ameliyat, kepçe kulak ameliyatıdır. Çocuklar yaklaşık 5-6 yaşlarında gönül rahatlığı ile kulak operasyonu geçirebilirler. Ayrıca çocukların bedeni daha taze ve yumuşak olduğu için daha kolay şekillendirilir ve kalıcılığı ömür boyu olur.

Randevu ve İletişim Formu
Bu Yolculuğa Birlikte Çıkalım