Genital Estetik Girişimler

Ana Sayfa Blog Genital Estetik Girişimler
...
Genital Estetik Girişimler
Genital Estetik Girişimler

Kadın hastalarımızda mahremiyet de gözönüne alındığında şikayetin bulunduğu fakat dile getirilemediği problemler genital şekil bozukluklarıdır. Bunlara cinsel problemler de eşlik ettiğinde fonksiyonel psikolojik ve genel sağlık sorunları da eşlik etmektedir. Genital kozmetik problemleri ilk olarak doğuştan ve sonradan edinilenler olarak iki kısma ayırabiliriz.

Doğuştan olanlar genital anomalilerle seyredebilir ve  ergenlikle birlikte ön plana çıkar. Dış genital görünümün asimetrileri iç ve dış dudakların asimetileri, anormal büyüklüğü, klitoris ve çevresi anormal büyüklükleri olabilmektedir. Tabiiki bunlarda iç genitalorganların da incelemesi aynı zamanda yapılmalıdır.

Edinilmiş olanlar doğum sonrası dışgenital ve iç genital bölgede sarkma, gevşeklik şikayetleriyle başlar.Menapoz sonrası dönemde de bu süreç hızlanır ve atrofi dediğimiz cilt ciltaltı dokunun incelmesi de buna eklenmektedir.

Biz estetik plastik cerrahların bu durumlarda yapabilecğimiz değişik prosedürlerimiz mevcuttur. Bunlar:

Labioplasti: Kadın dış genitalini oluşturan büyük ve küçük dudakların(minör ve majör labiumlar) küçültülmesi, asimetri varsa asimetrisinin düzeltilmesi işlemidir.Burada amaç iç dudakların özellikle tamamen alınması(ampütasyonu) değildir. Asıl amaç doğal genital ıslaklığı sağlayan bu yapıyı yeterince küçültmek ve kozmetik bozukluğu da düzeltmektir. Böyle basit görünen bir ameliyat uygun yapılmadığı taktirde cinsel hayatı ileri düzeyde etkileyebilmektedir

Vajinoplasti: Vajinal daraltma olarak da bilinen bu işlem,doğal vajinal doğumlar sonrası veya yaşa bağlı gevşeyen vajinal kanalın daraltılması ve sıkılaştırılması işlemidir.Bu işlem de komşu yapıların ve cinsel birleşmenın ana yapısı olması sebebiyle hassas ve dikkat gerektiren bir işlemdir.

Genital yağ enjeksiyonları: Özellikle menapoz sonrası atrofiye uğrayan(cilt ciltaltı dokunun incelmesi) dış genital yapıların özellikle büyük labiumlar ve mons pubis(genital çıkıntı) belirginleştirmek yağ enjeksiyonları yapmaktayız. Bu işlem aynı zamanda incelmiş cildin kalitesini arttırıp cinsel fonksiyonu da iyileştirmektedir.Yapılan işlemde genel anestezi ile kısa bir işlemle hastanın karın bölgesinden alınan yağ dokusu özel işlemden geçirilerek genital bölgeye ince kanüllerle enjekte edilmektedir.

Genital beyazlatma(bleaching) işlemi: Genital bölgedeki koyu renk pigmentasyon fazlalığı kozmetik açıdan kadınları rahatsız etmektedir.Bu şikayet lazerli genital beyazlatma,prp ve mezoterapi işlemleriyle azaltılabilmektedir.

Genital estetik prosedürlerde yaklaşık 6 hafta cinsel perhiz, genital hijyen önlemleri sonucu alınan sonuçlar yüz güldürücü olup plastik cerrahinin önemli girişimlerinden olmaya devam etmektedir.

Randevu ve İletişim Formu
Bu Yolculuğa Birlikte Çıkalım