Meme Estetiğinde İz Kalır Mı?

Ana Sayfa Blog Meme Estetiğinde İz Kalır Mı?
...
Meme Estetiğinde İz Kalır Mı?
Meme Estetiğinde İz Kalır Mı?

Meme estetiği, günden güne yaygınlaşmaya başlayan cerrahi bir operasyondur. Küçültme, büyültme, dikleştirme gibi çeşitlere ayrılmaktadır. Bu uygulamaların temelinde hem meme yapısının daha estetik bir görünüme kavuşması hem de vücut yapısı ile meme orantısının dengeli hale gelmesi amaçlanır. Meme estetiği daha çok görsellik açısından tercih edilmekte olsa da sağlık sebepleri nedeniyle de yapılmaktadır. Meme estetiği yaptırmayı düşünen bireylerin aklına takılan en büyük soru işaretlerinden birisi de operasyondan sonra iz kalıp kalmayacağıdır. Bu kaygı sebebi ile meme küçültme veya büyültme ameliyatı yaptırmak isteyenler gündelik yaşantılarında zorluğa neden olsa da meme estetiğini geri plana atmaktadır. Meme estetiğini gerçekleştiren doktorların hepsinin temel amacı minimal izler bırakacak titiz bir çalışmadır. 

Meme estetiği sonrası iz kalması söz konusudur. Önemli olan bu izlerin belirgin olmayacak şekilde minimal izler olmasıdır. Günümüz tıp teknolojisi sayesinde, eskiye nazaran iz sorunsalı biraz daha iyi denilebilecek duruma gelmiştir. Uzman doktorların çabası sayesinde bu izler bazen görünmeyecek kadar küçük olabilmekte. Maalesef ki bunun aksine bazı insanlarda meme estetiği sonrası daha belirgin izler kalabilir. Bunun asıl sebebi ise, genetik sebeplerle derinin temel özelliklerinden kaynaklı problemlerdir. İz bölgesinde enfeksiyon oluşumu, yara iyileşme süresinin uzamasın sebep olarak belirgin iz olasılığını artırır. Yaşın ilerlemesi, şeker hastalığı, sigara tüketimi gibi durumlar da aynı şekilde iz oluşumunu kalıcı bir hale getirebilir. 

Meme estetiği uygulamalarından kalan izler, yapılan operasyonun çeşitliliğine göre değişkenlik gösterir. Estetik sırasında yapılan kesiler genellikle incedir. Operasyonun büyüklüğüne veya küçüklüğüne göre çizgilerin iyileşmesi değişkenlik gösterir. Meme dikleştirme ve meme küçültme ameliyatları sonucunda ters T şeklinde bir iz meydana gelir. Oluşan bu T harfinin küçültülmesi için gerekli uygulamalar yapılmaktadır. Meme büyütme işleminde ise durum daha farklıdır. Ameliyat koltuk altından yapılacağı için memede iz oluşmaması sağlanabilmektedir. Koltuk altından meme estetiğinin gerçekleştirilmesi için hastanın belli koşulları sağlaması gerekmektedir. Öncelikle, memenin sarkık olmaması gerekir. Memede sarkıklık bulunması ve doğum yapılmış olması durumunda koltuk altı meme estetiği uygulanamamaktadır.

Randevu ve İletişim Formu
Bu Yolculuğa Birlikte Çıkalım